כניסה לאתר המורחב

 

או...לעדכונים תבקרו אותי גם בפייסבוק

מימונה, הפקות מימונה

 

 

 

 

 

חינות  |  חינה מרוקאית  | הפקת חינה  | מארגנת חינות  |  עיצוב חינות  | שמלות חינה  | עיצוב שמלות חינה  | בגדי חינה  |  מפיקי חינות מומלצים  |  טקסי חינה  |  תלבושות לחינה  |  מלבישת חינה 

 

 

 

 

תלבושות לחינה

 אחד הדברים החשובים בהצלחת טקס חינה הוא ללא ספק תלבושות לחינה, יש כמה וכמה אפשרויות
ל תלבושות לחינה האפשרות הראשונה לבחור מתוך מגוון רחב ומוכן של תלבושות לחינה מוכנות, אפשרות השנייה לתפור במיוחד לטקס החינה את תלבושות החינה לפי טעמכם האישי, מגוון הבדים בתחום זה נרחב מאוד ומאשר גיוון רחב, תפירת הבגדים נעשית בשונה מתפירה רגילה ומלווה בקישוטים ובעיצובים מיוחדים המותאמים למסורת תלבושות לחינה, אם זאת חשוב מאוד לראות ולהתרשם  מתלבושות לחינה קיימות כדי לקבל רעיונות שריתה סולטנה מציגה מגוון רחב של תלבושות לחינה לכלה ולחתן וכמובן לאורחים, מארגנת החינות שריתה סולטנה מהמובילות בתחום טקסי החינה, שריתה סולטנה תעזור לכם לקבל את הרעיון הטוב ביותר לקבלת החלטה בתלבושות לחינה.

 

הלבשת האורחים בטקס החינה הוא חלק חשוב בחוויה ומוסיף נופך מיוחד לטקס החינה וכמובן יוצר אוירה מיוחדת שאין דומה לה.

 

הפקת חינה של שריתה סולטנה, תוכלו ליהנות ממגוון גדול של תלבושות מרוקאיות מקוריות מיוחדות לאורחים, כמיטב המסורת המרוקאית. תלבושות חינה לאורחים כוללות עיצובים מרוקאים בשלל צבעים ועיצובים מיוחדים שלא תראו בשום אירוע, סרטים וכובעים מיוחדים, גלאביות אותנטיות לנשים וגברים בליווי, סטים במגוון צבעים, כובעים וטרבושים אותנטיים.

בנוסף תוכלו למצוא תלבושות  לחינה לילדים, למלווים ומלוות והכל לאירוע צבעוני וססגוני, אותנטי וחוויתי.

 

עגלות חינה חוויה שבדרך כלל משאירה את האורחים פעורי פה.

 המקורות היהודים טוענים כשלון או הצלחה של בית יהודי  באחריותה של אם המשפחה אשת חייל מי ימצא, אני לא אדם שמשתייך לשום קבוצה פמיניסטית אבל  בידי יש מספיק הוכחות מתוך השקפה עולם ומקורותינו היהודים אורתודוקסיים.. תבונתה  של האישה על-פי אמונה זו, היא למעשה, המפתח להקים בית יהודי המושתת על ערכים.

יכול להיות שזו הסיבה שישנם שלוש מצוות אותן נדרשות לקיים בנות חווה היהודיות  אף על פי  שגם גברים יכולים לקיים מצוות אלו הן ניתנו לאישה.

 הפרשת חלה
כמיטב המסורת הדלקת נרות ושמירת נידה, ראשי התיבות של המצוות יוצרות את המילה:

כנראה מרמזים לטקס החינה. הקושי היחידי שמצאתי לפירוש מעניין זה הוא הגיית המילה חינה בעברית .שהיא כאמור בתוספת האות יוד.

את ישוב הקושי שמעתי מפי סבתי מנוחתה עדן, לטענתה המילה חינה נהגת במרבית השפות של יוצאי יהדות ספרד ללא האות יוד והפירוש השני הוא היוד ראשי תיבה של המילה ילדים, שאף הם קשורים למהות טקס החינה, המושתת רובו ככולו על ברכות לזוג החדש והברכה החשובה ביותר היא ברכת פרי הבטן.

שלוש מצוות , חינה
זוגות המתכננים להקים בית חדש בישראל, מזמין אני אתכם להכיר את שלושת המצוות החשובות בטקסי חינה שהם ראשי התיבות של המילה חינה ועל כוחם והשפעתם על הבית היהודי. וכיצד בכוחם של שלושת המצוות להשפיע על בית המושתת על יסודות טובים, שופע ברכה וכמובן את החשיבות העליונה - בית פורה ומלא ילדים. טקס החינה נחגג מדור לדור מחבר אותנו למסורת עתיקה ולתכליתו של הבית היהודי, כנראה נשען על כתפי האישה המחויבת לשלושת המצוות. אני מזמין אתכם לקרוא מאמר בנושא:המתאר הקשר של טקס החינה בעדות ישראל. כמו גם על טקסי חינה מיוחדים כמו:חינה הודית ועוד

 

מקור מצוות הפרשת חלה בפסוק:

התורה מורה לנו להפריש כ 10 אחוז מעיסת הבצק, כתרומה לכוהנים ששירתו בבית המקדש.
אולם מאז חרב הבית, אנו מצווים להבעיר באש את החלק המופרש.

הפרשת חלה היא אחת המצוות התלויות בארץ ישראל, היא מבטאת את קדושת הארץ, למרות שגם הגברים נדרשים  למצווה זו כמו הנשים, מצוות הפרשת חלה ניתנה לבנות  ישראל.

הדלקת נרות שבת.

מצוות הדלקת נרוה. הטעמים להעדפת הנשים במצווה הזו, נעוצים בכפרה על חטא התפוח בו הייתה מעורבת חווה. הטעם השני, משום שהאישה היא העוסקת העיקרית בצורכי הבית . מנהג מקובל בקרב נשות ישראל, להתפלל לאחר הדלקת נרות שבת ויום טוב, לזכות בבנים ובנות, בישועה ורחמים כמו גם פרנסה טובה

שמירת נידה וטהרה.

המשמעות של מצוות שמירת נידה, היא איסור מוחלט על קיום יחסי מין של האישה עם בעלה, עד שתיטבל במקווה ותיטהר. הפרוש המילולי של נידה הוא ריחוק, על פי דין התורה האישה נחשבת לנידה למשך שבעה ימים ושבעה לילות, מיום בו צפתה לראשונה בדימום. רק לאחר הטבילה במקווה טהרה היא מותרת לבעלה...! וזו המצווה היחידה מבין שלושת המצוות שרק האישה יכולה לקיים...

עוצמתה של האישה לפי התנ"ך
מקומה של האישה ותפקידה כפי שעולה מן המקרא הוא בתבונתה לעשות את רצונה, הגבר בדרך כלל חזק בגופו ופטור מתפקידים דוגמת:

 הריון, הנקה וטיפול בילדים. הוא נראה כחסון ומבצע לכאורה, האישה היא היוזמת השוקלת והמכוונת. כפי שמעיד הפסוק לעיל מספר מבראשית.

אז עכשיו אחרי שהבנתם את הקשר בין טקס חינה ובין מצוות האישה, הרשו לי להזמין אתכם לביקור בפורטל מיוחד שמוקדש כולו לטקס החינה אותו אני מנהל, אני מקווה שהפורטל יסיע לכם להפיק טקס חינה בעצמכם: חינות

 טקס חינה בישראל

נחגג באופן שונה בין עדות ישראל על תפוצתם, ככה תוכלו לקרוא על טקס חינה מרוקאית, טקס חינה של יהודי טריפולי, תוניס, הודו, תימן ואפילו כיצד נחגגת החינה בקרב העולים מקרב יהודי גרוזיה. הסממנים של טקס החינה עשויים להשתנות מעדה לעדה, אך מהות הטקס עוברת בדיוק מופלא כחוט השני בין כל עדות ישראל. כמעט בכל העדות מצאתי את המינהגים הסימבולים שהם למעשה ברכות לחתן והכלה, שמירה מעין הרע והענקת מתנות סמליות כמו זהב שמסמן את העושר וחיים נוצצים. אופן הטקס אף הוא דומה, במרבית עדות ישראל מבוסס הטקס על שירים, ריקודים וכמובן עיסת צמח הכופר ממנו עשויה החינה, יש עדות שמוסיפים נרות על העיסה כסימבוליקה לחיים מוארים ויש מי שמוסיף סוכריות לחיים מתוקים. טקס החינה עובר מדור לדור כמסורת לא כתובה מעין תורה שבעל פה אותה מעבירה האם לילדתה, בטקס החינה המרוקאית נהוג להעביר את שמלת החינה מדור לדור ואפילו יש לשמלה שם מיוחד "כסואה אל כבירה" שמשמעותו השימלה הגדולה, שעוברת משמחה לשמחה בתוך המשפחה.

טריינדים חדשים שהופכים את טקס החינה למסיבת הפרומו שלפני החתונה. ידוע לנו מפי חתנים וכלות, שלא פעם עולה טקס החינה על מסיבת החתונה במובן של השמח וההתרגשות. אם גם בכם בוער טקס החינה אתם מוזמנים להיכנס לפורטל ולספר לנו על מנהגים המייחדים את משפחתכם, סיפורים על טקסי חינה שנחגגו בארצות הגולה של הסבא והסבתא שלכם יתקבלו בברכה ויועילו מאוד לזוגות שמתכננים לחגוג את טקס החינה ולא תמיד יודעים מאפה להתחיל, אני מודה לכם מראש על שיתוף הפעולה,

 חינה ושמלות

שריתה סולטנה מארגנת ומעצבת טקסי חינה  ואירועים,  שריתה סולטנה מהמובילות בתחום החינות והאירועים, הפיקה אלפי טקסי חינה מהמפוארות ביותר שנראו בארץ.  בין רשימת לקוחותיה אמנים רבים חברי כנסת וחברות  גדולות. שריתה סולטנה מארגנת את האירוע עד לפרטיו הקטנים ביותר ומעצבת את שמלות החינה  ובגדי  האורחים.

טקס  חינה שריתה סולטנה
לכל עדה בישראל' יש טקס חינה עם מנהגים ומסורת ייחודית המגיע מהבית  מדור לדור. טקס החינה הוא מעין אירוסין בין החתן והכלה, שבו מורחים את החינה על כפות הידיים. בעבר נהוג היה שאת טקס החינה, עושה אם הכלה. ומכאן שזו הייתה הזדמנות טובה, להזמין את החתן ומשפחתו לבית הכלה. בטקס החינה מכבדים את החתן והכלה במתנות במיוחד בזהב ותכשיטים. לאחר שכל צד נותן את המתנה שלו, מורחים את החינה שאמורה לסייע במזל טוב, הצלחה, פריון ואף שומרת מ"עין הרע". גם לאופן מריחת החינה ישנה משמעות, את החינה יש למרוח בצורה עגולה כמו מטבע זהב רמז לשפע כלכלי. סבי עליו השלום סיפר לי: "במרוקו נהגו לחגוג "חינה מרוקאית" 
אוטנטית מפוארת כהכנה לחתונה שנמשכה שבוע שלם". הוא השתמש בחינה, שצבעה האדמדם הוטבע על כפות ידיו, על מנת לקבל, חופשה ממקום עבודתו
.

   

 

 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

שריתה סולטנה נחשבת לאחת  מהמובילות בתחום הפקת חינה ואירועים
שריתה סולטנה עיצבה אין ספור חינות ואירועים פרטיים ועיסקיים שריתה סולטנה וצוות ההפקה עושים עבודה מקצועית מאין כמוה וכן מסירים את כל דאגות ההפקה מבעלי האירוע.

 עיצוב האירוע מתבצע בשיתוף מלא עם בעלי האירוע ובהסכמתם הכנסו לאתר המורחב להתרשמות ותבינו שלעיצוב חינות ואירועים אין גבול לדמיון

 

שמלות חינה

היא צריכה להיות גם נוחה וגם גבוהה (מה לעשות רובנו לא נמנות עם ה - 1.80 ס"מ) חייבת להיות מיוחדת ותואמת את צבע שמלת החינה, בתקווה שתהיה תואמת גם לבד שמלת החינה, אה וכן היא בהחלט צריכה להיות יפה!

מי מאיתנו הנשואות לא זוכרות במירמור את מסע "סינדרלה" הארור, יום כליל פקדנו חנויות, זולות ויקרות, מתוך ייאוש לעיתים הצצנו בחנויות יד שנייה, רק שתמצא כבר הנעל שתתאים לשמלה, כן, הצלחתם להבין אני מדברת על נעלי כלה.
השמלה כמעט מוכנה, תכשיטים נשזרו, האיפור, התסרוקת, אפילו מצאת אבנים תואמות שמלה לציפורניים החדשות שלך, הכל הכל טיפ טופ, אבל נעליים עוד אין!
ואנחנו הנשים, הדבר הראשון שאנו מחוברות אליו מלידה הוא הנעליים. לא היה ולא קרה מצב שיש באמתחתנו כסף ולא נדע איך לנצלו על הנעל הראשונה שתקרוץ בזווית העין.
אז למה זה הופך למסע מפרך, כשמדובר באחת היחידות - נעל הכלולות?
הרי גם כך לקח לך למצוא את שמלתך שנים, ולאבזר אותה שתתאים רק לך לקח עוד כמה שנים (שנים הכוונה היא מרגע ההצעה ועד ליום החופה) עכשיו למצוא לה גם נעל כלה תואמת, תודו אנשים – לא פשוט להיות נשים!!
והנה הגיעה שעתך, להיות "טרודה" בשמלתך ומכיוון שלכבודה הקדשת את כל שעתך היפה, מצאת את עצמך בדקה ה-90 יחפה, ללא נעלי כלה. ולא שחסרות נעליים יפות ומיוחדות הן פשוט צריכות להתאים, לשמלה, לגובה שלך, לטקסטורה של הראנר על השולחן המעוצב ולעוד אינספור משוואות שנמצאות רק אצלך בראש והכי חשוב הן צריכות להיות לבנות!!
פקדת אין ספור חנויות, חרשת את האינטרנט, בלעת בשקיקה כל בדל מידע על נעלי כלה, אך עדיין לא מצאת נעל כלה שתתיישב בול עם השמלה ולא תחרוג, לא בצבע, לא בבד,איך אומרים שתהייה נעל הכלה המושלמת, בדיוק כמו שצייר לך מוחך מהרגע בו בחרת צבע לשמלה והיא התחילה לרקום בד ואבנים.
לא פשוט ואפילו נושא קצת כאוב למצוא נעלי כלה, אך אל דאגה בנות אני כאן כדי לספק פתרונות!
אז בלי להיכנס להיסטריה ולחץ, יש כמה מנטרות לשינון לפני שאת בוחרת את נעלי הכלה המיוחלת עבורך.
ראשית - אל תשכחי שאת נעלי הכלה אף אחד לא רואה תחת השמלה הארוכה שמכסה לפחות עוד שתי מרצפות לפנייך.
שנית - (בהסתמך על ראשית) את יכולה לרכוש זוג יוקרתי לצילומים ומקסימום לכניסה ומיד לעבור לנעל בלט, אצבע מצידי אפילו יחפה העיקר שתהיה זולה ונוחה.
שלישית - פלטפורמה נטולת שיפוע תמיד עושה את העבודה מצוין, גם גובה וגם קל למצוא בלבן. אני אישית צעדתי בנעלי פלטפורמה שליוו אותי ערב שלם בלי מירמור בכלל.
רביעית - את לעולם לא תנעלי את נעלי הכלה שלך שוב, אלא אם אימצת את העצה השנייה וקנית נעליים יוקרתיות ומעכשיו את מסודרת לכל אלפי האירועים שיפקדו אותך כמו מבול מהרגע שבו תסתיים חתונתך.
חמישית - אם כבר השקעת רצוי שהנעל תהיה מבד, כדי שתוכלי לצבוע אותה ולחרוש איתה את כל האירועים שיבואו עלייך לטובה J
היום, מה שבהחלט לא היה פעם, ניתן למצוא מגוון רחב של חנויות נעליים שמתמצאות בעיקר בנעלי כלה. הביקוש והצורך הביאו כמעט כל חנות נעליים שמכבדת את עצמה לשמור קולקציה ייחודית לכלות, הכוללת בתוכה נעלי כלה על שלל גווני הלבן, אפור, כסף, שמנת, פנינה ואם לא די בכך ישנם חנויות רבות שעוסקות בייצור נעליים במיוחד לשם מטרה נעלה זו, מה שאומר שהקולקציה הרבה יותר רחבה ופה תוכלי לבחור במדויק את הסגנון המתאים לשמלתך, בד, אבנים, עקב הכול בידייך.
דוגמא לחנות כזאת נמצאת בקריית מוצקין. לחנות קוראים "נתו'ש" והיא מתמחה איך לא בנעלי כלות. החנות בנויה משתי קומות כאשר הקומה השנייה כולה גלריה ייחודית של נעלי כלה שענת, בעלת החנות, מעצבת בעצמה. היא גם עובדת למול כל סלוני הכלות בצפון הארץ. 10 שנים של ניסיון בתחום מוכיחות את עצמן וענת ידועה כ"מגשימת הפנטזיות של הכלות". עוד פלוס ענקי לחנות הוא צביעת הנעל אחרי החתונה מה שמשאיר אותך עם נעל בשימוש גם לאחר מכן.
אז לפני שאת מכינה נעליים ספורטיביות ומתחילה בחיפוש מאסיבי אחרי נעלי הכלה שלך, שבי מול האינטרנט ותתחילי לעשות שיעורי בית. זה חוסך המון זמן, כאבי ראש ויבלות מיותרות ברגליים, אחרי הכול הרגליים האלו צריכות "לנוח" לקראת ערב שלם בנעלי כלה מושלמות, שמיועדות רק לך - סינדרלה.
אז מי אמר שזה כזה סיפור, אחרי הכול נעליים זאת ההתמחות שלנו..

 

 שמלות חינה שמעתי את התפעלותם של אנשים שלא נכחו בטקסי חינות מימיהם ולאחר מכן נכחתי בטקסי חינות משלהם.

לשמלות חינה משמעות רבה

אף אירוע אינו יכול להתחקות אחר טקס החינה מסיבה פשוטה, מעבר לססגוניות המרהיבה שמלווה את טקסי החינות, מעבר לעוגיות המדהימות בטעמן שנעשות בעבודת יד מפרכת ומעבר למנגינות המשמחות לבב שמלוות את טקס החינה. מעבר לכל זה ישנה אינטימיות, ליכוד ואחדות שקשה להתחקות אחריהם באירועים אחרים, בדרך הכלל המוזמנים הם אנשים קרובים ביותר לחתן והכלה, אם זה משפחה וחברים טובים והאחדות הלבבית הזאת של אנשים שבאמת מכירים ואוהבים אתכם יוצרים אנרגיה חזקה שזורה בשמחה ענקית.

בנוסף לכל זה ישנה סמליות מיוחדת בהפקת חינה. הפקת חינה מסמל שמירה מעין הרע, סגולה לפריון, אושר ושלמות בחיי הנישואין, בריאות וחיים ארוכים. החתן והכלה "כורתים ברית" על ידי מריחת ידיהם בבוץ ירוק, שאמור להתייבש טוב טוב לפני ששוטפים ועד אז מוחאים כפיים רק עם האצבעות והשמחה הולכת וגודלת וכל המסובים בטקס החינה רוצים לקחת חלק בברית המיוחדת הזאת ומורחים את עצמם "בזהב הירוק" גברים, נשים וטף ולו רק שידבוק בהם המזל הטוב והשמחה שאפפה את טקס החינה הזה.

לאחר טקסי החינות מוצאים את עצמם כל המסובים עם חותמת כתומה במרכז כף היד שנותנת אישור לכך שלקחו חלק במסיבה חזקה, שמחה ומשכרת.

יום למחרת קמים החתן והכלה עוד לפני שהם חתן וכלה, נזכרים בקיבוץ הגלויות של טקס החינה מאתמול (משפחה שלו, שלה חברים משותפים וכולם בערבבוס אחד גדול ממוזג באלכוהול), מחייכים ומרגישים חלק בלתי נפרד האחת מהשני, הרבה לפני הטבעת..

את טקסי החינות חוגגים כל עדות המזרח באשר הם, תימנים, מרוקאים, עיקרים, פרסים, הודים ועוד ואת כל אחד מהם מייחד טקס חינה על פי מיטב המסורת והמנהגים שלהם, כאשר לכל טקסי החינה מכנה משותף אחד מריחת "הבוץ".

טקס החינה הינו מנהג מסורתי הנהוג במשך דורות רבים בקרב עדות המזרח. הטקס הנערך למזל טוב מתקיים לפני החתונה ומסמל את "קשר הטבעת", הוא מהווה מעבר מחיים יחידים לחיי זוגיות. בטקס החינה צובעים החתן והכלה את ידיהם בצבע המופק ע"י צמח החינה. ע"פ המסורת היהודית פירוש השם חינה מרמז על שלוש מצוות האישה הנשואה :      חלה   נידה   הדלקת נרות.

 במאה ה-21 של חיינו אין כמעט אירוע שלא קודם לו טקס חינה מסורתי משובח. היום אין זה באמת משנה אם אתם מזרחים או אשכנזים, רבים האנשים שאימצו את מנהג טקס החינה ללא כל קשר למין, גזע ודת. עצם היות טקס החינה מלווה בצבעוניות רבה, שמחה גדולה וחמימות אינסופית רבים הם האנשים שרוצים חלק באירוע שכזה.